وب سایت شخصی محمد حسنوند

وب سایت شخصی محمد حسنوند

وب سایت شخصی محمد حسنوند

وب سایت شخصی محمد حسنوند

۵ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

دانشجوی دکتری حقوق عمومی دانشگاه شهید بهشتی گفت: افزایش سطح آگاهی والدین در رفتارهای خود با فرزندان در پیشگیری از خودکشی بسیار موثر است.  «محمد حسنوند» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،منطقه ایلام، اظهار کرد: رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری در استان، راه‌اندازی و گسترش پایگاه‌های اورژانس اجتماعی و ارائه خدمات لازم به گروه‌های در معرض خطر، راه‌اندازی دفاتر مشاوره و راهنمایی از سوی نهادهایی مانند دانشگاه علوم پزشکی، حوزه علمیه، هلال‌احمر وبهزیستی را از مهم‌ترین‌ راهکاری‌های کاهش خودکشی عنوان کردوی افزایش مراقبت و تنها نگذاشتن افرادی که دچار مشکلات روانی، مسئولیت‌پذیری و دقت بیشتر پزشکان و روان‌پزشکان در تجویز دارو به بیماران روانی و آموزش لازم به همراهان بیمار و خود بیمار برای رعایت مراقبت‌های ویژه در زمان مصرف داروهای خاص زا از دیگر راه‌های جلوگیری از پیده خودکشی در جامعه عنوان کرد.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۳ آذر ۹۵ ، ۰۱:۱۳

 Image result for ‫زمین خواری‬‎

دانشجوی دکتری حقوق جزا و جرم‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی گفت: مشخص نبودن حیطه وظایف نهادهای متولی مبارزه با زمین‌خواری عاملی است که سبب شده تا ضمن ایجاد موازی‌کاری برخی ادارات ضمن طفره رفتن از وظایف خود به دنبال انداختن توپ در زمین سایر نهادها باشند.  «محمد حسوند» در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، در مورد علت زمین‌خواری و قوانین برخورد با متصرفان اظهار کرد: یکی از جرائمی که در سال‌های اخیر رشد فزاینده‌ای در کشور داشته بحث زمین‌خواری و دست‌درازی به اراضی ملی و طبیعی و تغییر کاربری اراضی کشاورزی بوده و می‌تواند چالشی جدی، در بسیاری از مسائل زیستی و اجتماعی به وجود آورد.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۳ آذر ۹۵ ، ۰۱:۱۰

پشت سر هم برگه‌های مختلف را امضاء می‌کند، خوشحال است از اینکه به قول معروف توانسته کار یک هم‌نوع را راه بیندازد، متضامن هم که به آخرین مرحله‌ی گرفتن وام نزدیک می‌شود خوشحال به نظر می‌رسد.این اولین پروسه‌ی ضامن شدن است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، یک شهروند گفت: صبح یک روز که خواستم برای خریدن مایحتاج روزانه‌ی خود کنار خودپرداز رفتم خودپرداز پیام داد که موجودی حساب شما کافی نمی‌باشد، من که از موجودی خودم مطمئن بودم به شعبه مراجعه کردم و دیدم که مبلغ روی حساب به خاطر فلان ضمانت که حتی خودم هم از یادم رفته بود برداشت شده بود. یکی دیگر از همکاران می‌گوید: بانک منزل مسکونی یکی از همسایگان را در کوچه محل سکونتم به دلیل ضمانت مصادره کرده است. در این میان هم انسان‌های خوش‌حسابی هستند که به دلیل تجربه‌های شهروندان دیگر نمی‌تواند ضامن پیدا کند.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ آذر ۹۵ ، ۰۱:۰۳
Image result for ‫اربعین‬‎

دکتر «محمد حسنوند» در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه زائران اربعین باید به قوانین کشور عراق احترام بگذارند در غیر این صورت مسئولیت کیفری و حقوقی برای افراد به دنبال دارد، اظهار کرد: زائران از تحویل گذرنامه و مدارک هویتی و کارت ملی به افراد ناشناس در هنگام اعزام به عتبات عالیات، جدا پرهیز شود؛ در صورت مفقود شدن مدارک مذکور، مراتب را در اولین فرصت به مراجع ذیصلاح اعلام کنند تا ضمن پیشگیری از سوءاستفاده احتمالی افراد سودجو، مسئولیتی متوجه زائر نشود.

وی افزود: در حفظ و نگهداری اسناد مسافرتی ازجمله گذرنامه، روادید، قبض عوارض خروج از کشور، بلیط تردد و... دقت داشته باشند و از همراه داشتن گذرنامه جز در موارد ضروری اجتناب کنند.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۳ آذر ۹۵ ، ۰۰:۵۶

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان ایلام، با حضور علیمحمدی قائم مقام دادگستری کل استان ایلام، امام جمعه شهرستان چرداول و مسئولین شهرستان سیروان، آیین تکریم ومعارفه معینی فر و حسنوند روسای قدیم و جدید دادگستری شهرستان سیروان برگزار شد.

علیمحمدی قائم‌ مقام دادگستری ایلام گفت: قضات باید با کمک گرفتن از کارشناسان، تحقق درست و کامل نسبت به صدور رأی اقدام کنند و موضوع پرونده را خوب بفهمد تا بتوان رأی درست را صادر کند.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ آذر ۹۵ ، ۰۰:۵۱